لطفا صبر کنید...

سبد خرید خالی می باشد

راهپیمایی آلرژی

راهپیمایی حساسیت زمانی است که کودک با ترتیب خاصی شروع به آلرژی می کند.

راهپیمایی آلرژی

راهپیمایی آلرژی

این مشکل در کودکان بسیار رایج است، راهپیمایی حساسیت زمانی است که کودک با ترتیب خاصی شروع به آلرژی می کند. این بیماری از اگزما شروع می شود، سپس آلرژی غذایی و تب یونجه ، در نهایت منجر به آسم می شود. بسیاری از اوقات افراد علائم خفیف را که ممکن است منجر به علائم شدید شود ، اشتباه درک می کنند ، اما توسعه این بیماری ها به شدت تحت تأثیر عوامل ژنتیکی و محیطی است. بنابراین ، بیایید بررسی کنیم که چگونه این راهپیمایی آلرژیک یا راهپیمایی آتوپیک در کودکان ایجاد می شود.

حساسیت آلرژیک

مرحله اول حساسیت آلرژیک است ، جایی که کودک در طی هفته ها یا ماه های اول واکنش IgE به پروتئین های غذا نشان می دهد. این آنتی بادی های قوی IgE که به پروتئین های غذایی پاسخ می دهند و معمولاً از شیر تخم یا گاو تولید می شوند ، می توانند محرک واکنش آتوپیک باشند. واکنش به مواد حساسیت زای محیطی در مراحل بعدی انجام می شود زیرا آلرژن های خارجی نیز به تماس نیاز دارند.

درماتیت آتوپیک (اگزما)

پوست خشک ، قرمز ، تحریک شده و خارش دار رایج ترین علامت در طی درماتیت آتوپیک است. پوست برجستگی های کوچک و پر از مایعی ایجاد می کند که مایع شفاف یا مایل به زرد رنگ را از بدن خارج می کند. تفاوت جنسیتی نیز در اینجا نقش دارد زیرا واکنشها در پسران در اوایل زندگی مشاهده می شود ، در حالی که این واکنشها در دختران در اواخر بزرگسالی نیز ادامه دارد. افزایش میزان IgE کل و میزان حساسیت بالای پروتئین غذایی منجر به این سو تفاهم شده است که اگزما باعث ایجاد آلرژی غذایی می شود. اما در بیشتر موارد ، حساسیت فقط عارضه راهپیمایی آتوپیک است تا تحریک شرایط دیگر.

آلرژی غذایی

علائم آلرژی غذایی بسیار زیاد است ، اما اکثر غذاهای خاص مانند بادام زمینی ، آجیل درختی ، میوه ها و سبزیجات واکنش های آنافیلاکتیک خطرناک و بالقوه تهدید کننده زندگی را با پاسخ های قابل توجه IgE فراهم می کنند. تاکنون، تنها درمان حساسیت غذایی در کودکان، رژیم حذف است که برای چند سال لازم است انجام شود. اما میزان بالای IgE حاصل از تخم مرغ یا شیر گاو نتیجه مطلوب و ماندگاری طولانی تری از بیماری دارد.

رینیت

رینیت آلرژیک فصلی به طور کلی در طی دو سال اول زندگی نشان داده نمی شود. با این حال ، این امکان وجود دارد که کودکان سالها قبل از بروز آن در یک مورد شدید، آنتی بادی IgE خاصی ایجاد کنند. واکنش زودهنگام کودکان در برابر آلرژن های چمن یا گرده می تواند نشان دهنده خطر بالای تظاهرات رینیت در سالهای بعدی زندگی باشد. در بعضی موارد ، شناخته شده است كه كودكانی كه از رینیت آلرژیك رنج می برند در معرض خطر زیادی برای بروز آسم در آینده هستند.

آسم

علائم آسم را می توان در مراحل اولیه زندگی کودک مشاهده کرد. اکثر موارد علائم آسم مانند خس خس سینه را نشان می دهند اما به ندرت در سنین مدرسه و نوجوانی ادامه دارد. خس خس به دلیل حساسیت خاص آلرژن نیست بلکه به دلیل عفونت های ویروسی مانند RSV یا رینو ویروس است و ممکن است بعداً در سنین مدرسه این الگو تغییر کند. خس خس سینه مداوم ارتباط با مواد حساسیت زا در محیط داخلی مانند ریزگردها و قالب و غیره را نشان می دهد.

مدیریت راهپیمایی آلرژی

پیشگیری از بیماریها و علائم آلرژیک بهترین راه ممکن برای مقابله با راهپیمایی آلرژیک است. پیشگیری زود هنگام توصیه می شود که تا حد زیادی به جلوگیری از عوامل محرک در نوزادان سالم بستگی دارد. پیشگیری از آلرژی را می توان با اقدامات خاصی مانند جلوگیری از تماس زودرس آلرژن از مواد غذایی و مواد استنشاقی و جلوگیری از آلودگی به طور عمده آلاینده های داخل منزل مانند دود سیگار / توتون و تنباکو انجام داد. نیازی نیست که اگر فرزند شما اگزما دارد ، مطمئناً راهپیمایی حساسیت می کند . این فقط به این معنی است که اگر علائم در سریعترین زمان ممکن برای تشخیص حساسیت آلرژی نشان داده شود ، احتمال وقوع آن بیشتر است .

منبع:

https://pharmeasy.in/blog/allergy-march-have-you-heard-of-it-by-allergyfree-a-sanofi-india-initiative/

داروخانه آنلاین نورادارو